30. března 2007

Prosecké vínečko z Vysočan

Tak samo peklo vysočanské radnice mi dnes darovalo tuto lahev jakostního ryzlinku.
Bohužel co se týká pražských vín jsem tak trochu laik a znám tak akorát vína z Grébovky. Prostě stále nejsem přesvědčen o tom, že naše matka měst je bůhví jaký terroir. Tím pádem jsem neměl o existenci vinic na Máchalce ani ponětí.
Po netěžkém průzkumu jsem objevil tento článek přímo na webu městské části Prahy 9. Tak si z něj trošku zacitujeme:
"Za vinobraním dnes už Pražané nemusí jezdit někam na Moravu. Víno se opět sklízí i v našem hlavním městě. A to hned na několika místech. Praha má totiž několik obnovených vinic. Od roku 1996 mezi ně patří také Máchalka ležící ve svahu pod Prosekem. Má 1,8 hektaru a starají se o ni nadšenci z Vinařského družstva svatého Václava, kteří zde tradici pěstování vína obnovili téměř po sto letech."

První víno na pouti

Vinobraní na Máchalce bývá vždy v září a společně s proseckou poutí nabízí kromě vína také kulturní program. Zajímavou podívanou v podání divadla historického šermu Rebel jsou především obřady zavírání a otevírání hory. „Hora představuje viniční tratě, nejen jednu vinici. Viniční trať na Proseku nebyla dříve jen Máchalka. Každá usedlost měla svoji vinici. Takže k trati patřila také Kelerka, Jetelka, Flajšnerka a trať se jmenovala Na nebeských horách,” vysvětluje zasvěceně paní Helena Sochorová, která je duší vinařského spolku a na vinici tráví celé dny i večery.

Ochutnat první víno, ale především sladký burčák z Máchalky, mohou tedy lidé právě o pouti. Opravdové košty však začínají až na svatého Martina, kdy se ochutnává víno sklizené v září.

Moraváci nás ocenili

Prosecká vína jsou suchá a jsou specifická svými kyselinami. Vinaři od svatého Václava zkouší se svými výpěstky štěstí i na soutěžích. „Máme už jednu zlatou a jednu stříbrnou, z loňska máme bronzovou a letos jsme získa
li dokonce šest bronzových medailí,” říká hrdě Sochorová. Nejvíce si váží letošní ceny z Šartic za Moravský muškát. „Moraváci mezi sebe česká vína neradi pouští, ale náš muškát ocenili, a toho si vážím.”

Dobrá....článek je z roku 2004 a "určitých" kvalit vysočansko-prosecká vína údajně dosahují až od této doby.
Ale na mě čeká dvoutisícovka !!!, která bude jistě velmi specifická svými kyselinami :)))

Vinohrad pod Prosekem

Vinice Máchalka má jeden menší problém. Není
jisté, zda patří k Vysočanům nebo k Proseku. Historicky patřila vinice vysočanské vrchnosti, ale vždy byla uváděna jako prosecká. „Když jsem se nemohla dopátrat k původnímu názvu viniční tratě, přemýšlela jsem o názvu Nad Vysočany, ale to by mě Prosečáci ukamenovali, protože oni jsou patrioti, tak je to nakonec Pod Prosekem,” směje se Sochorová. Katastrálně tedy patří vinice k Vysočanům, viniční trať je Pod Prosekem, a aby toho nebylo málo, tak Máchalka spadá do vinařské oblasti Mělník.


Více o vinařském družstvu tutaj

Zeměpisná pointa celkem pobavila :)
Tak teď už nezbývá nic jiného, než si toho pražskýho fešáka zdegustovat. Ale to až o víkendu...

Žádné komentáře:

Okomentovat