18. května 2007

Víno & Destiláty 2007 Post MortemPsaní "Post Mortem" byla jedna z nejužitečnějších věcí v mém bývalém oboru. Toto bodové rozpitvání právě proběhlé akce, pomáhá do budoucna vyvarovat se stejných chyb a má vést k vylepšení toho, co se povedlo...

Málokdo z personálu si vzpomene jaký byl průběh například loňského silvestra nebo štědrého dne... Voilá, od toho tu máme P.M. a hned víme co (ne) dělat. Tak si tu tedy mimo toho oficiálního (do kterého vám nic...) napíšu i takový osobní a příští rok až si ho přečtu budu na V&D ten vůbec nejvíc nejlepší exhibitor...

 • Nebudu při degustacích mluvit do mikrofónu. Jsem pak nervózní a melu. To ať mě radši nikdo neslyší.
 • Nebudu slibovat speciální reporty, journály, nebo jak jsem to nazval. Nemám na to kdy. Většinu výstavy jsem nestíhal, potkával jsem se a když jsem se potkal, tak jsem se ještě musel kopnout do zadku abych zrychlil.
 • Daj-li medajli nebo nedaj-li medajli probíhá vždy první den a načas. Nestane se mi abych se ještě 5min. po začátku cpal gulášem a přišel tak o svých pár okamžiků slávy.
 • Nebudu se divit když mentálně retardovaní spoluobčané budou postávat u mého nedodělaného stánku den před otevřením výstavy a budou se tvrdě dožadovat vína. Je to proto, že ochranka ještě není způsobilá překročit určitá společenská tabu.
 • Na vizitky hostů si příště vezmu něco jiného než ice-kýbl, nejlépe kulaté akvárko. Když na to zapomenu, nebudu se pak zlobit, když mi na ně návštěvníci lijou (plivají) víno. Je to jen moje blbost.
 • Nebudu bártrovat. Nechám to těm co vědí co je oboustranně výhodná směna. Přijdu si pak zneužitý a musím se 3 hodiny sprchovat.
 • Na stánek si pořídím ohrádku a jasně tak vymezím kam kdo může. Nestane se mi pak abych se musel pomalu prát s nějakým hovadem o vlastní židli.
 • Budu obezřetnější v tom, které prosbě vyhovím. Když nechám dvě starší dámy odpočinout v našem jednacím prostoru, může se mi stát, že za nimi dorazí 70 kamarádek a budou tam pojídat chlebíčky.
 • Né každý kdo na mě mluví anglicky, musí být nutně střízlivý cizinec.
 • Budu počítat s tím, že úderem 17-té hodiny na výstavu přichází návštěvníci za konceptem "All you can vypít" a schovám vše vzácnější.
 • Musím vymyslet účinnou obranu proti těm, kteří si myslí, že v ceně lístku je neomezená konzumace a samoobsluhují se. Nebudu na ně civět jako na zjevení, protože teď už vím, že se mi to nezdálo.
 • Počet ukradených lahví na den se pokusím stáhnout ze stávajících 0,66 na 0,33.
 • Pokusím se popřemýšlet nad krásou hostesek vs. businessem. Sexy husí kůže v dekoltu korzetu mi moc lahví neprodala, zato přitáhla mnoho nechtěných, jarně flirtujících"prcířů."
 • Budu se víc soustřeďovat na jejich info-trénink a nebudu čučet kam nemám.
 • Nezapomenu se jít podívat na stánek Bohemky, jestli tam zase budou mít ty nádherný hostesky. Nebudu si tam nic kupovat, jen jarně zaflirtuji.
 • Nebudu se rozčilovat, že se najde mnoho lidí, kteří považují moravská červená v kategorii 500+ za výhodnou koupi. Jsou to jejich peníze.
 • Nezapomenu poděkovat všem milým lidem za návštěvu, tak jako to chci udělat právě teď. Takže vám všem, co jste se u nás zastavili děkuji za milou návštěvu. Cuketkovi a Ondrovi z Gurmetklubu dvojnásob a nezlobte se za případné nedostatky...Právě kvůli jejich eliminaci si píši tento P.M.
Případný update není vyloučen. Stále se ještě zotavuji a snažím se myslet na něco méně zalidněného...

P.S. Největší poděkování patří Gonzálovi z Anakeny a jeho týmu. Bez jejich skvělých vín bych se asi jen těžko mohl na výstavě tak naparovat.
See you in Bordeaux...

17 komentářů:

 1. Muzu dostat z pravidla "All you can vypít" vyjimku? :-) Nevim, cim to je, ale jako pracujici clovek se ve vsedni den pred 17tou bezne netrhnu...

  OdpovědětVymazat
 2. Promiňte, ale na takovouto akci je snad samozřejmé si vzít dovolenou nebo alespoň neplacené volno :)))

  OdpovědětVymazat
 3. Vystizne shrnuti:) Prave se probiram hromadou fotek, vzpominek a ceniku. Degustace Anakeny se povedla, Syrah ONA a Carmenere SV - krasna vina!

  Jinak na veletrhu jsem byl az do "horkeho konce", kdy se salem toulala rada velmi "veselych" lidi a montazni firmy zacinaly s demontazi stanku.. Konecne mam to vyfocene:)

  A jeste jedna vec, ve ctvrtek se dala nakoupit rada velmi zajimavych vin za ceny vice nez vystavni:))

  OdpovědětVymazat
 4. ja dekuji. ted uz vim, co jest ona ONA a jak vypadaj hostesky zepredu.

  co se tyce kultury hostu. porad to bylo ok. kdyz to srovnam s masovou svycarskou olmou (olma.ch). furt lepsi nahusteny sal plny ozralcu, nez nahusteny a zahuleny sal hulicich ozralcu.

  OdpovědětVymazat
 5. Ondřeji - také jsem to absolvoval do naprostého finále. Museli jsme dohlédnout na bezproblémovou likvidaci našeho standu. Myslím ,že hustější to bylo v druhé hale :) Na fotky se moc těším, už proto, že vlastních mám asi jen 5.

  Cuketko - máš pravdu. Ba naopak musím říct, že kultura návštěvníků a kvalita výstavy jako takové jde obrovsky nahoru. Velkou zásluhu na tom má pořadatelský tým Vegopragu s kterými byla opravdová radost spolupracovat. Ještě aby někteří vystavovatelé věděli co prodávají viz "blondýn" :)))

  OdpovědětVymazat
 6. zda se, ze jsem o neco prisla. "PM" je vyborny, zacnu zrejme delat taktez. diky za podnet...

  OdpovědětVymazat
 7. PM. Prime Minister? Post Meridiam? Už mě přihořívá...P Mortem. Dead simple, really. Synonymum pro "býti na sebe přísný". Zdravé!

  Měl bych malý dotaz a jelikož výstava byla o vínech a DESTILÁTECH, tak ho dám sem.
  Moje paní, které bych pochopitelně snesl modré z nebe (dívá se mě přes rameno, sice česky neumí, ale sichr je sichr!), by si přála opravdový Kirsch. Echt Schwartzwalder Kirsch.
  UK stránky gůglu vynely na povrch pouze Bols, který Schwartzwalder Kirsch používá k výrobě své verze. Jinými slovy, pajcuje to. Nastavuje to alkoholem a cukrem, dle vlastního přiznání.
  Je možné něco původního a dobrého získat v Čechách? Nebo se jeden musí sám vydat do strašidelného Černého lesa?

  OdpovědětVymazat
 8. pájo - PM mě naučil známý z Four Seasons hotelu. Nedám na to dopustit ;)
  jednorožče - nejlepší Kirsh na světě je dle mého od Fassbinda za velmi přátelských dvanáctset za sedmičku :)))

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za typ na Fassbind.

  Cena podobná tomu, jak říkáte.
  http://www.purelyswiss.co.uk/component/page,shop.browse/option,com_virtuemart/Itemid,214/
  To aby to jeden servíroval kapátkem.

  OdpovědětVymazat
 10. jednorožec - No jo, ale co by člověk neudělal pro ženu svého života a slunce všech sluncí...(taky jí mám momentálně za zády) ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Jen se chci zeptat, co jste říkali rakouským vínům ?

  OdpovědětVymazat
 12. Nevím jak to bylo v minulém ročníku, ale u rakušáků mě bavilo to jejich "United wines of Austria" celkem pěkně vyřešený stánek, u kterého jsem ochutnal bohužel pouze velmi chválené vinařství Skoff a snažil se tam přijít na rozdíl mezi jejich Sauvignonem 88b. a naším 85b.. Jinak mě osobně rakouská bílá vína chutnají z evropských asi nejvíc a je to příjemný protipól našich "chilánků" s běžnými 14%volume.

  OdpovědětVymazat
 13. Škoda, protože u rakouských stánků bylo z čeho vybírat. Osobně bych pochválila vinařství Faller, které vyrábí krásná vína s vyšším zbytkovým cukrem a příjemnou kyselinkou, velmi zajímavý chuťový zážitek a dle návštěvníků i za super ceny....

  OdpovědětVymazat
 14. Díky za tip na Fallera. Celé tři dny jsem na Rakušáky koukal a těšil se jak si jejich nabídku obejdu a nakonec jsem to prošvihl...:)

  OdpovědětVymazat
 15. Nevadí, pokud máte zájem o rakouská vína, 6.6.07 bude ve vinotéce Casa Lusitana v Praze v Křižíkově ulici ochutnávka rakouských vín a bude tam jistě něco od Fallera. Vždyť seznam vín připravuji já -:) Tímto zvu i všechny ostatní zájemce.

  OdpovědětVymazat
 16. Dík za info. Na 99,63% dorazím. Je možno obdržet více podrobností?

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Matesolo, samozřejmě, že je možné obdržet více informací k rakouským vínům. Ráda bych Ti poslala více inforamcí o našich vínech a firmě. Moje jméno je Hanka Rampírová a e-mail: hrampirova@vinozila.cz. Toto spojení platí i pro ostatní zájemce o informace - neváhejte a pište mi, odpovím všem. Přeji všem krásnou neděli.

  OdpovědětVymazat