22. června 2007

Moje milované cigaretky

pallmallhome

Určitě jsem původem řek...Ačkoliv mi táta tvrdí, že mám v sobě nějakou částečku itala, protože můj prapraděd byl italský šlechtic (a praprabába žižkovská služtička).

Řek jsem prostě proto, že mi ráno k snídani stačí pořádně silný kafe a cigára...

Vlákninu, vitamíny a nenasycené mastné kyseliny pak naháním až v průběhu dne. Nějak mám ale poslední dobou chuť na drobnou změnu. Všichni kolem mě přestávají nebo se alespoň pokouší přestat kouřit. Každý se svou osobní motivací. A to je právě to, co mi nějak chybí. Zdravotní problémy způsobené kouřením zatím (klepy klep) žádné, tak snad asi ty prachy. Ale najít ten pravý důvod proč s tím seknout je tak těžký...

marlboro mimi
Když vlastně kouření nevadí ani těm nejmenším dětem, které ještě navíc dokáží ocenit tatínkovu kvalitní volbu kuřiva


Koneckonců ani zbytku rodiny to nesmrdí
56cigarinstitute

Nevadí to ani panu Majerovi ani Basetovi

54oldgoldcigarettes
54oldgoldcigarettes2

Nelze přece jen tak přestat, když mi cigarety doporučuje někdo koho si velice považuji
69lmcigarettes_zoltangypsyc

Chutná to stejně tak dobře jako meloun
61pallmallcigarettes
A kouřit přímo při sportování je k zbláznění zábavné
53luckystrikeskier
Kouří přece i tučňáci
kool1
Špičkoví atleti
37camelglennhardin
Dokonce i Santa Claus
chesterfield5
Pro někoho je tabák i něco víc
40lucky2
Já si například díky vhodně vyfouknutému exhalátu mohu najít i životní družku
foukanec
Ale stejně mám pocit, že nadešel čas s tím skončit...nebo to aspoň zkusit. A motivace? Ta se určitě najde. Třeba jen nedopadnout takhle...

12 komentářů:

 1. OMG, OMG... (ale nakonec LOL ,)

  jestli chceš přidám ti jedno motivační těžítko (možno přiložit na misku vah, nebo na stůl) zejména dobré pro foodies (a pro lidi, co se živí prodejem vína ;)))

  nemám to z vlastní zkušenosti ale asi dva lidi v mém blízkém okolí už mi to potvrdili. po té, co se s fajčením definitivně rozloučili zažili s odstupem asi 1-2měsíců příjemný šok v podobě znovuobjevení chuti a čichu.

  neříkám, že předtím necítili nic, ale ten syndrom "plechové huby" tam určitě nějaký je...

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím s militantní zeleninou ze záhonku :-)) život s cigaretou byl fajn, ale bez ní ten život má nejméně o jeden "šestý" smysl navíc a moje vlastní sebevědomí vyrostlo jako mrakodrap! Nesnáším, když o mě někdo "druhý" rozhoduje. V době mého báječného kouření jsem respektovala závislost. Bez ní mám pocit daleko větší svobody ;) Že by tu hubenou "holku závislost", co se ukrývá v krabičce od cigaret nedokázal matesola přeprat ?? Tomu fakt nevěřím! ... je fajn, že zatím není důvod s kouřením přestávat ;) ... až ten důvod bude, může být pozdě ;) Kdy jindy, když ne teď! Život má tolik jiných zábavných hříchů. Nekouřím 5 let a pořád mě to baví :-)

  Mimochodem, dobrý článek k zamyšlení ;)

  OdpovědětVymazat
 3. po té, co se s fajčením definitivně rozloučili zažili s odstupem asi 1-2měsíců příjemný šok v podobě znovuobjevení chuti a čichu.

  Absolutely! Potvrzuji z vlastní zkušenosti. S tím čichem je to ale tak trochu dvojsečný meč: ne všechny čichové vjemy jsou příjemné! Život není procházka růžovým sadem a tak jeden registruje i smrádky a pušíky (zdrobnělina od puch). Snad nejvíc iritující je kouř tabáku a popelníkový zápach úst kuřáka, když na mně zblízka mluví (aniž by zrovna kouřil).

  Po dlouhá léta jsem potvrzoval pravidlo, že přestat kouřit je přece tak snadné - udělal jsem to mnohokrát. Na půl dne. Bafal jsem cigarety, kašlal a upíjel z flaštičky medicínu proti kašli. Nádherná logika, že?

  Kolem mne pomaloučku polehoučku lidi přestávali kouřit. Lidi, kterých jsem si vážil a obdivoval. Duševně jsem se připravoval se k nim přidat.

  10/10/1990 jsem obdržel telefonát: na rakovinu zemřela jedna naše přítelkyně (mimochodem - nekuřačka). Silně se mě to dotklo a představoval jsem si, jak se cítí její rodina. Proti tomu mě pojednou připadaly nějaké withdrawal symptoms prťavé a malicherné. Od toho dne nekouřím.

  Nedokončenou krabičku cigaret jsem dal svému malému synkovi, aby jí přede mnou schoval. Po asi dvou měsících, když už jsem byl bezpečně 'za vodou', jsem ho požádal, aby mě jí přinesl. "Pojď, ukážu ti, jak se mají cigarety správně kouřit", řekl jsem mu, otevřel dvířka kamen a s velkým gustem cigarety jednu po druhé naházel do plamenů.

  OdpovědětVymazat
 4. No moment, vy tady najednou vsichni brojite proti koureni a ja bych jako take mel prestat v den, kdy jsem se dovedel ze "Blow in her face and she'll follow you everywhere" ? Ani nahodou! (Hned zitra to vyzkousim..)

  OdpovědětVymazat
 5. Rushid,
  to se musí dnes aktualisovat na:
  "Blow in her face and she and her lawyer will follow you everywhere to extract compensation for damages due to forced secondary tobacco smoke inhalation."

  OdpovědětVymazat
 6. Mr.C + Šárka + Jednorožec - Díky vám všem za povzbuzení. Od vyléčených a hlavně nemilitatních ex-kuřáků to potěší a hodně motivuje.

  rushide - to je hlína plakátek co?
  Já to ale radši zkoušet nebudu. Mám pocit, že bych mohl dostat facáka :)

  OdpovědětVymazat
 7. Fandění přátel ex-kuřáků byla velká opora. Nikotýn je pěkná svině a dá to práci se závislosti zbavit, ale stojí to za to.
  Já měl to štěstí, že jsem neměl silnou vazbu na alkoholický nápoj x cigareta. To je úskalí, na kterém ztroskotá nejedno předsevzetí. Takže jsem klidně mohl jít s kámošem do pubu na pivo, spíš jsem si dal o jedno nebo dvě víc, ale žádný nikotýn.

  Největší pokušení bylo po jídle. Nach dem Essen rauche nicht vergessen. Místo cigaretky si pak jeden dá ještě jednen přídavek, moučníček, kus sýra, atp. Bříško se zakulatilo.

  Jak už jsem napsal, šlehnul jsem s kouřením v půli října. Vánoce a Silvestra jsme slavili v Praze. Tam každý hulil jak tovární komín. "Tak si taky zapal, jedna cigareta tě nezabije, prosim tě!" To je pravda, nezabila by mě, ale začal bych zase, jedna by vedla ke druhé... To bylo asi to nejkritičtější období. Jsem dodnes rád, že jsem to ustál, unwaveringly.

  OdpovědětVymazat
 8. souhlasim. vlastne se vsim, s komentari, clankem, ale i temi plakatky....

  ja jsem vlastne zavisla na koureni, jen kdyz piju alkohol a na alkoholu, kdyz kourim. takze bych musela prestat s obojim a to se mi uplne moc nechce. ale nejake omezeni by zrejme neskodilo.

  obdivuju vsecky, co to zvladli.

  OdpovědětVymazat
 9. pajo - :) Tak to to máme hodně podobně...

  OdpovědětVymazat
 10. Takze.. jak to jen rict.. foukani koure do ksichtu neznamych dam.. nefunguje. (Aktualni zkusenost)

  OdpovědětVymazat
 11. rushide - No to je mi překvapení :))...A co to, co to, špatná volba tabáčku?

  OdpovědětVymazat
 12. No ja mam taky problem kdyz se napiju, ta chut na cigaretu nejak exponencialne s kazdym pivem stoupa. Kdyz nepiju, tak neni problem 14dni nekourit... Ale s pitim to je problem jeden vecer...
  Ale tak dohromady to nejak vsichni zvladneme ne? :)

  OdpovědětVymazat