11. června 2007

Vařila krysička ...

Update o předfilm "Lifted"

Tak konečně... Konečně zase po čase nový film z prostředí pořádné francouzské restaurace, animovaný a s krysou místo Funése v hlavní roli...
Filmy studia Pixar mám až na jednu vyjímku moc rád. Ale teď se mi tvůrci tuplem trefili do gusta a moje infantilní já (90%) se těší na premiéru (13/9), jako malej Jára.

Škoda jen, že byl z projektu "Ratatouille" záhadně odstaven český rodák Jan Pinkava a režisérskou sesli po něm převzal režisér filmu Úžasňákovi Brad Bird, ale snad to bude pro dobro věci.

Vybrat krysu, tento symbol špíny a hnusu, jako hlavního hrdinu filmu o francouzské gastronomii byl nápad k nezaplacení. Ale ani ostatní hrdinové nebudou jen stafáž a zdá se, že jsou naprosto přesně odkoukaní ze života.

Duch šéfkuchaře Augusta Gusteaua, který zemřel za nevysvětlených okolností po ztrátě jedné hvězdy Michelin. Nebo jeho slizký a sadistický ná(zá)stupce sous-chef Skinner, snažící se z jména a smrti svého šéfa vytěžit maximum pomocí vydávání edic různých brandovaných "Gusteau" produktů od pizzy až po zmražené burritos??!!. Jeho záměrem je změnit prvotřídní restauraci s unikátní atmosférou na bezduchou fabriku na peníze. Emancipovaná kuchařka Colette, tak sama v tomto mužském vesmíru "haute cuisine" a hlavní duo outsiderů, krysa Remy a pomocník Linguini z nichž jeden umí, ale nemůže a druhý by eventuálně mohl, ale neumí nic. Jestli bude ve filmu i nějaký "Rožérek" zatím není známo...

Asi nejvíc jsem zvědav na šedou eminenci tohoto filmu, obávaného food-kritika Anthona Ega, takového francouzského Übercuketku, který jednou recenzí buď restauraci "udělá" nebo "oddělá" a bez jehož laskavého požehnání si žádný šéfkuchař nedovolí změnit své "á la carte" menu.

Na oficiálních stránkách filmu se jako předkrm objevil tento video player, který nám dává možnost nakouknout do zákulisí výroby velice vtipnou formou a já mohu jen konstatovat, že si to ti "parchanti" náramně užili. Ať už se jedná o výběr lokací, průzkum francouzské kuchyně na vlastní kůži, výrobu digitálních pokrmů atd. atd...Jestli umíte jen trochu anglicky, doporučuji zkouknout vše a hlavně 9minutovou ukázku z filmu.

Jen nechápu, kde vzali ty vypasené číšníky ;)

+Dáreček pro hodné dětiJak je zvykem (velmi dobrým) bude mít i Ratatouille svůj předfilm. Tak zde ho máte...


3 komentáře:

 1. yep,trajler byl very fajn! + body za aktivity bůk. (těch lžic jsem objevil 13, pak 14, pak dokonce 16 - měl bych se držet omalovánek :)))

  OdpovědětVymazat
 2. Agéčko se trošku rozvášnil:

  http://www.amateurgourmet.com/the_amateur_gourmet/2007/07/ratatouille-is-.html

  zajímavé....

  OdpovědětVymazat
 3. OMG...S tímhle přístupem se asi nepobaví u ničeho :(
  Kde bude hledat ty paralely příště? U Transformers :)))

  OdpovědětVymazat