17. října 2007

Hybaj na plac !U některých dřívějších postů o obsluze se objevovaly komentáře, které lehce snižovaly namahavost nebo náročnost číšnického povolání...
Dám vám možnost si to v klidu a hlavně bez bolavých nohou vyzkoušet ve vašich mobilech.

Zapomeňte na Dinner Dash, přichází Pub Manie.

Na rozdíl od prve zmiňované hry, kde se hosté sami usazovali a pití/jídlo se bralo kdo ví odkud, má P.M. trošičku blíž k pravému simulátoru hospodskýho kšeftu.

Cílem této hry (kromě spokojenosti hostů !) je otevření vlastního řetězce náleven a ty si časem co nejlépe vyupgradovat.
Začínáte jako majitel-pikolík v nějaké studentské knajpičce a k ruce máte barmanku, tedy spíš výčepní.
Každého nového hosta musíte nejdřív usadit, dát mu nápojový lístek, objednat ho, s objednávkou zajít k baru, hotový drink mu přinést a nakonec ho zkasírovat a samozřejmě "stáhnout" špinavé sklo.
Každý level má určitý cílový obrat, kterého musíte dosahnout. Musím říct, že už od začátku hry jsem se musel slušně otáčet a dveře se pomalu netrhly. Musíte dávat pozor, koho přisadíte k jakému stolu, jestli máte uklizeno, protože jinak si hosté odmítají sednout (holt to nejsou češi) a vůbec musí všechno setsakra rychle odsejpat.
Z vydělaných peněz, pak jako správný hospodský zvelebujete svůj podnik, zakupováním nového nábytku, stolního inventáře, nebo najímáním nových pracovníků...

Co vás všechno čeká:

- 6 různých podniků v 6 různých britských stylech (skotský, tradiční, lounge)

- 13 různých zákazníků se 7 různými náladami :)))

- a samozřejmě dýška, odvisející od spokojenosti vašich hostů.

Tak Happy Serving, amatéři :)


ZDE najdete seznam odkazů pro stažení hry ve všech možných verzích.
Jestliže zrovna pro váš mobil není uvedeno, tak se zkuste poohlédnout jinde. Rady s instalací nedávám, informace jistě najdete na netu. Hra není prozatím distribuována v České republice a je pouze v anglickém jazyce. Až bude, zkuste si jí prosím v případě že se vám líbí, zakoupit.

4 komentáře:

 1. Hosta usadit, dát mu nápojový lístek, zajít k baru a drink mu přinést.
  To je vše hezké a civilisované, ale proč se pak hra jmenuje Pub Mania??

  V normálním pubu se host nejprve musí protlačit zdí štamgastů u baru zaclánějících. Najde-li škvíru, stojí pak trpělivě s bankovkou v ruce nad hlavou, aby tak signalisoval připravenost výměny drinku za peníze. Platí se hned. Má-li štěstí, barman mu poskytne tray, podnos, na kterém si může odnést drinky ke svému stolu, či k nějaké polici, pije-li s kamarády pouze ve stoje.

  Zručnější domorodci umí nést i tři pinty najednou, sevřené půdorysně do trojúhelníku - sklenice nemají ucha a tradičně pinty se čepují až po samý okraj. Nemají rysku. Na špatnou míru se poznamenávalo: "A teď mě tam vražte whisky." Což prý hostinský měl, bylo-li tam místo, zdarma udělat - spíš to asi dotočil pivem.

  Nekasíruje se. Hosti po anglicku mizí - zaplatili za vše (pití i jídlo) předem u baru. Špinavé sklo odnáší personál, někdy k tomu speciálně najatý (uhrovitost pokožky zde se zdá být předností).
  Za menšího provozu je normální (mluvím nyní o hrabstvích na sever od Londýna, kde vlídnost a lidskost dosud přežívá!) použité sklo vrátit na bar a rozloučit se s personálem.

  Cheerio!

  OdpovědětVymazat
 2. Hello a omluva za pozdní reakci.
  P.S. Doufám, že bude pěkný poděbradský report do Ostrovin :)))

  Důvodů proč je to zrovna PUB Mania vidím několik.

  1. Z Vašeho komentu je vidět, kolik do Pubů leze lidí, potencionálních kupců této hry.
  Dovolím si tvrdit, že třeba taková "Govinda Mania" by nebyl žádný kasaštyk.

  2. Někomu už leze kvalita a pověst Pubů na nervy a snaží se tímto způsobem zlepšit jejich jméno.

  3. Kdyby to byl sim. pubu v provedení, jak ho uvádíte Vy, tak by mě ta hra vůbec nezajímala :)))

  Tak co, zkusil někdo hrát? Dojmy?

  OdpovědětVymazat
 3. kurňa, nějak mi to nefachčí. moje nokia 6230 (bez toho i), na té to už asi nepojede? ,) stejně mi nefunguje talčítko nahoru a dvojka!!

  OdpovědětVymazat
 4. Signore Cu - To zní jako zásadní závada. V této hře se ti projeví tak, že se v životě nedostaneš k baru :)))

  OdpovědětVymazat