9. ledna 2008

Nevyvržená zvěřina

Moucha
Nebýt Florentýnskýho zajíce, tak si na zvěřinu snad ani nevzpomenu. Ale mám pocit, že se o ní na podzim moc nepsalo, což je velká škoda. Zvěřina je totiž fajn...Teda když se zrovna nezapomene vyvrhnout, vyvěsit a nechat uzrát...

Kdysi dávno chodil po pražských restauracích přespolní chlap vizáží jak z reklamy na srdeční choroby. Ohromně zavalitej s malinkatýma prasečíma očíčkama uprostřed rudého obličeje. Už zdálky byl poznat podle obrovského batohu plného masa z kterého ukapávala krev...

Zkuste si ale představit, že zvířátka jejichž opracované díly měl v tom batohu, možná ještě ráno snídaly a vyjde vám, že čerstvější už to být nemohlo. Leda že byste zaběhli do lesa a tam něco kousli do nohy.
Často a rádi jsme jeho služeb využívali nejen pro hospodu, ale i pro sebe a objednali tu jehněčí, tu pořádný kus skopovýho nebo i jen vajíčka.
Vždy když byla sezóna cestoval i se svým "kolegou," bez batohu za to autem a rozváželi po hospodách zvěřinu. Samozřejmě, že bez jakýchkoliv atestů nebo průkazů bezinfekčnosti :) , zato za výbornou cenu a ve stavu, kdy "světla" nestihly ještě pořádně zhasnout.

Jednou jsme od Baťoha, jak jsme mu přezdívali, koupili krásnýho divočáka a nechali jsme si ho složit do sklepa, kde se nám na něj podařilo zapomenout.
Už si nevzpomenu, kdy nás napadlo, že máme ve sklepě nevyvrženou a jen tak pohozenou mrtvolu, každopádně už bylo pozdě.
Chudák kuchař, kterej dostal za úkol pokusit se zachránit co se dá. Nikdy předtím jsem neměl to štěstí cítit opravdový pach mrtvého masa, ale vím, že pokud mě to už nikdy nepotká, budu jen rád. Dveře od kuchyně, které se nikdy předtím nezavíraly, natož v době výdeje, byly ten den neprodyšně uzavřeny a vše se lifrovalo pouze pomocí výtahu.
Po obědech jsme se sešli v zamořené kuchyni na krátkou poradu, kde jsme se usnesli, že kanec nebude ani se šípkovou omáčkou, ba ani s knedlíkem a se zelím, nýbrž se urychleně vloží do několika body bagů a odnese se do popelnice. Kuchařovi se konečně začala vracet barva.

Později ten samý den jsme očekávali malou rezervaci salónku pro asi 10 lidí z které se vyklubalo předvolební koaliční jednání dvou dávno mrtvých stran z nichž jednu vedl Tomáš Sokol. S nimi se do restaurace neočekávaně navezly štáby všech našich televizí plus dalších x novinářů, fotografů, no dohromady jsme najednou měli v hospodě asi sto lidí a 5km kabelů.
Pánové si nechali přinést kávu a Mattoni a započali jednání za zavřenými dveřmi. Asi po hodině skončili, otevřeli dveře salónku a uvolili se k tiskové konferenci. Protože vzduch v místnosti by se po jistě složitém jednání dal krájet, otevřeli pánové ještě okno a to byla chyba. Za tím oknem byl totiž dvoreček. Na dvorečku popelnice a v popelnici kančí mrtvolka. To co si v tu chvíli vpustili do salónku byla hrozná, strašidelná buketní morda. Ještě teď si pamatuju jak celou akci fofrem ukončili a šli si znechuceně povídat na ulici.

Možná by v Čechách teď bylo všechno jinak, kdybychom jim tenkrát nezkazili jejich PR akci a tím je nepřipravili o jistý volební úspěch, jen proto, že jsme zapomněli vyvrhnout jedno prase a tak jsme z nich podle všeho udělali politické mrtvoly.

9 komentářů:

 1. Promiňte smělci jeho drzost, ale začínám si matesolu představovat v podobě zahradníka Chanceho ;-).

  OdpovědětSmazat
 2. cheeky ringo - Sellerse jsem před vánoci prošvihnul a tak nevím je to dobře nebo špatně? Z toho co Chancem vím, vyplývá, že je to autistický, pro někoho až retardovaný chlapík, který zná okolní svět jen z televize, ale všichni jsou z něj nedšený a má dokonce šanci se stát prezidentem USA :)))

  OdpovědětSmazat
 3. 2 matesola: Myslím, že ten film stojí za shlédnutí. Sice už je to asi 10 let, co jsem ho viděl, ale mám pocit, že Chance není autista, ale pouze "momentálně zavostalej."
  Ale mně se to vybavilo hlavně podle toho názvu "Byl jsem při tom," kdy se Chance zblízka nachomýtne k politickému dění a vlivným osobnostem. Posléze dokonce natolik, že je sám následován :-).
  Samozřejmě jsou tu ještě jiné postavy, které se dostaly k veškerému i politickému dění zblízka, jako třeba Forrest Gump nebo Jára Cimrman, ale to bych vám moc nepřilepšil :-))).
  Tím rozhodně nepodsouvám, že bych vás měl za barona Prášila nebo nedejbože blázna.
  Jen se mi to prostě vybavilo, při vašich skvělých článcích, kde také často vyprávíte zážitky mj. o politicích, umělcích a ehm, o tom... no... Donutilovi :-).

  OdpovědětSmazat
 4. Matesolo, ta rejdící muška je skvělá! Já si při tom představuju, jak sedíš na druhém konci obrazovky a kroužíš myškou ... možná teď odpoledne už ti někdo pomáhá kroužit... musím taky přesídlit na blogspot, to sou věci!

  OdpovědětSmazat
 5. já chcu taky integorvynýho broučka ke každému obrázku !!! ,)

  zaujal mě nejvíc ten dědula s krvavým baťohem. by mě zajímalo odkaď se takoví berou, jestli přímo lezou z lesa (mytág od holdstocka) nebo je to nějaý přírodní jev..

  asi si ho namaluju, děda s báglem a v báglu kanec, dvě laňky, třicet zájíců, tucet koroptví, kopa vajec a flinta! ,) magic...

  OdpovědětSmazat
 6. Chance the Gardener je Sellersuv znacne nedoceneny majstrstyk. Zaver kdy zacne chodit po vode (jelikoz nic jineho uz vlastne nelze) ja genialni. Podle mne je scena levitace v Sulikove Zahrade poctou prave tomuto filmu. Bez zaruky :)

  OdpovědětSmazat
 7. ringo - se mi ulevilo :)
  ad Donutil "A komu tim tady prospějeme, co?" :)
  Necháme ho spát, bijím se že mě najde ze svých krásných www.donutil.cz

  Skleničko - Potřebuju honem vystřídat :)
  S blogspotem pomůžu. I když přímo on pohyblivé mouchy neumí.

  pane C. - Jak tě napadlo, že to byl dědula? To byl asi pětačtyřicátník s maximální životností tak 48-50 let :)

  Dane - Vím ,že to dávali 20.12 na dvojce. Bohužel jsem to neviděl, ale slyšel jsem jen samou chválu. Kdyby ho někdo měl, byl bych za zapůjčení vděčen :)

  OdpovědětSmazat
 8. Cukomet: mno, kdyby Baťoh neexistoval, musel by ho matesola vymyslet. Takže je to určitě mytágo :))

  OdpovědětSmazat
 9. Cuketka, Sonya - "MYTÁGA. Je to tady. Odhalení. Šok. Vlna odporu. MYTÁGA. Hrůza a děs. Nadšení. Blesk udeřil do stromu. Jsou tady. MYTÁGA. My to víme...."

  OdpovědětSmazat