29. března 2008

Výroční minibilanceNo a je to. Mám za sebou přesně rok fungování tohoto blogu. Sám bych si na to pomalu ani nevzpomněl, ale poskytovatel domény mě ze zištných důvodů už s výrazným předstihem upozornil na toto významné datum.

Musím přiznat, že mi ten rok přinesl spoustu milých překvapení.
Především ze sebe jsem velmi mile překvapen :))
Hlavně tím, že jsem to tak dlouho vydržel. Já, který jak se rychle nadchnu, tak stejně tak rychle se umím i odnadchnout. Já, který měl ze slohu v nejlepším případě čtyřky.
Dodnes si pamatuju, jak jsem v jedné takové slohové práci měl za úkol napsat projev ku příležitosti pokládání věnců u hrobu padlých sovětských vojínů, v kterém jsem uvedl, že k tanci a poslechu hraje sbor pionýrů a ukončil ho s přáním příjemné zábavy. Od té doby jsme s mojí češtinářkou, zasloužilou členkou svazu protifašistických bojovníků nebyli mírně řečeno, moc velký kamarádi.
Tak já najednou píšu dobrovolně, zadarmo a baví mě to :)

Stejně tak milé překvapení je, jak fajnový obecenstvo, může mít pisálek "food blogu." Za celý ten rok jsem nemusel smazat ani jeden jediný komentář, což je pro mě takřka malý zázrak. Možná je to dané i tím, že se tu urputně vyhýbám slovním spojením jako jsou: hry zd@rma, p0rn0 nebo Paříž Hilton.

Jak jsem vlastně začal?
Nějak se nemůžu dohrabat toho prvního impulzu. Kde se vzala ta chuť zkusit napsat něco svého a jinak než vidím okolo. Asi to byla ta jednodenní komentářová přestřelka o snobech a snoubení tady a potom možná i chuť zkusit zdokumentovat jedno vaření.
Ale stejně jako já se dívám dopředu, tak ani vy prosím nekoukejte zpět na ty moje začátky. Když vidím s jakým materiálem a koncepcí nastartovali noví kolegové, jako třeba Julie, rachad nebo kafaři tak se sobě musím smát.

Zajímavá je také moje bilance uveřejněných receptů.
1 recept na nápoj
1 recept na polívku
1 zhaněná kuchařka

Nevím, ale mám pocit, že to na roční existenci webu o jídle není žádná sláva. Naštěstí vy to ode mě ani neočekáváte a víte, že tu najdete něco jiného než manuály na vaření, které umí zpracovat kdokoliv jiný podstatně lépe.
Nebo třeba takový recenze hospod. Mám tady za ten rok pouze jednu a ještě velmi nenadšenou :)
Opět jsem zjistil, že recenzovat podniky není moje parketa a do budoucna vám je rozhodně slibovat nebudu.
Za to už párkrát slibované pokračování Gastrotourek bude hned jako další post.

Rozhodl jsem se také do budoucna stránky maximálně zjednodušit a očesat až na dřeň.
AdSence reklamu si sem ani po roce nedám, protože za nějakých 10,-$ ročně to snad ani nestojí. Jako první odendavám filmeček z miniprofilu a nahrazuju ho odkazem na Muxtape, což je služba, kam si každý může nahrát až 12 písníček podle svýho momentálního gusta a dát to ostatním pro pobavení. Takže když budete mít náladu a momentální ticho okolo, je vám to k dispozici :)

Samozřejmě jestli máte nějaký nápad nebo ideu, co byste tady naopak rádi viděli, nebo co vám tu vysloveně chybí, víte kam s tím.

Každopádně si myslím, že vám musí chybět pořádný test na obsah kofeinu v těle. Tak si udělejte tenhle. Můj výsledek "Near Death" naprosto přesně odpovídá momentální skutečnosti :)

The Caffeine Click Test - How Caffeinated Are You?


Takže děkuju pěkně za návštěvu, zachovejte přízeň a pokračujeme v krasojízdě :)

26 komentářů:

 1. Gratuluju.

  A co bych tady viděl já? Zkušenosti z praxe, nejlíp psaný vtipně, jako vždy.

  OdpovědětSmazat
 2. congrats chlope ;)

  takový otravný diskutér troll jsi byl a kam až's to dotáh' :D

  KEEEEEP GOOOOIIIIIN PLZZZ!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Muchas gracias Seňor Matesola! Dík za rok příjemné zábavy a postřehů za oponou i před oponou toho restauračního dění. K narozkám přípitek něčím ostřejším, protože tento chlapský blog má říz jako pěkně ostrá břitva :-)

  OdpovědětSmazat
 4. I já blahopřeji. Pokud to chápu správně, tak tento blog je kvalitní zejména díky komentátorům ;).
  Po pravdě jsem rád, že je to "food blog" a ne food blog. Mně tato forma "investigativní food sousedky" sedí, a vůbec, rozličných recepisů je všude jako naseto, takže nevidím důvod spravovat něco, co funguje ;).

  Hodně štěstí a zábavy i dalších letech.

  OdpovědětSmazat
 5. Congrats and many happy returns of the day!
  Ten dort vypadá podezřele, POZOR!!!
  Prohýbá se pod ním tác - aby v tom nebylo nějaký zakuklený plutónyjum. Doporučuji konsultaci s anti-terroristickým oddílem a kontrolovanou explosi, to se u nás nosí.
  Ale pronto neprodleně, už nezbývá moc z vykukující zápalné šňůry!

  OdpovědětSmazat
 6. Milý Matesolo, šťastné kliknutí (beztak od výhonka) mě jednoho dne přivedlo až k Tvému Zabíjáckému fůdstajlingu a...už jsem v úžasu zůstala. Věrnou čtenářkou neskutečně vtipných a lidsky příjemných postů, které mě těší nejen když je mi ouvej...Fajnšmekři jezdí na do Prahy na obědy, já přijedu ráda zase na jedno či více kafí a spoustu matonek a vtipů jako posledně. Díky za tenhle web, je to výjimečný a zábavný počin. Gratuluji a přeji síly neutuchající.
  PS: Moje oblíbený videjko už není :((( ach jo

  OdpovědětSmazat
 7. Připojuji se ke gratulacím a vypichuji to, co už oceňoval ringo a na čem jsme se zde shodli s Wu. Baví nás to tady, protože to není jen food blog. Go, mate, go...

  OdpovědětSmazat
 8. Matesolo, to čumim: teprve rok? Myslel jsem, že tě čtu odjakživa! Tak blahopřeju a přeju, aby historky z (číšnického) podsvětí nevyschly, i kdyby sis je měl vymejšlet!

  OdpovědětSmazat
 9. Gratz! Je to vazne fajn poctenicko a driv bych nikdy neveril, ze me bude bavit cist neco jako "food blog".

  Rozhodne do budoucna vic postu v kategorii gastrotourky ;)

  exitak

  OdpovědětSmazat
 10. Všechno nej, nej k narozeninám! Nebýt vás, foddblogerských "starších bratrů" nikdy bych do toho nešel. Netušil jsem jaká zábava to je a jakým miminkem se takový blog stane. A ty jsi jedním z kmotrů toho mého! Díky za inspiraci a pohodu, pohodičku!!

  OdpovědětSmazat
 11. Připojuju se ke gratulacím, taktéž jsem se sem dostala přes Zabíjácký fůdstajling:) A vaše stránky přesně vyvažují ty ostatní plné receptů a hračičkování a alchymie:) Mimochodem kofeinovým testem jsem zabavila tři chlapy ve dvou republikách pro zbytek večera:) Potřebují si dokázat, že umí klikat myší a to ani neměli dostatečný počet kafí:)

  OdpovědětSmazat
 12. no pěkné to je, vážně už rok? :) na recepty bych asi nechodil - tohle je lepší :) díky za spoustu odkazů tipů nápadů atd za celý rok...

  OdpovědětSmazat
 13. Zmylila jsem se ve vas, Matesolo. Pisete moc dobre.
  Za Svaz protifasistickych bojovniku:
  Pani ucitelka

  OdpovědětSmazat
 14. Gratuluju k výročí! I se třemi recepty je tento blog výborný počin hodný každodenního čtení :o)

  OdpovědětSmazat
 15. To jsou věci! Tak good luck do dalších let s odporným jídlem a historkami z podsvětí :o)))

  OdpovědětSmazat
 16. Hurááá, budou další gastrotourky!!! Těším se na příjemné počteníčko a jinak se přidávám ke gratulantům. Ať to tu sviští ještě takových dalších sto let! :-)
  Mandarinka

  OdpovědětSmazat
 17. Díííky moc všem za milé komentáře, které mě utvrzují v tom, že nastoupená nereceptářová cesta není špatná :)

  OdpovědětSmazat
 18. Připojuji se ke gratulacím :-) a přeju ještě dalších sto let :-D

  OdpovědětSmazat
 19. chilliJulko - Video je sice pryč, ale písnička z něj zůstala na muxtape (Slowly)

  OdpovědětSmazat
 20. Už to sjíždím odvčera, u What is Jazz už se mi ta páska malinko zadrhává a dost blbě se to na té tužce furt přetáčí dokola... Paráda a díky!

  OdpovědětSmazat
 21. Juli - A ovládání jen "Enter" a směrovky ! Žádná mouse není potřeba :)

  Přidáno "Stingoidní" provedení Billy Jean

  OdpovědětSmazat
 22. 2M: Nechci tu rozjíždět nic chytristického o muzice, ale chci se zeptat. Nezpívá song Slowly zpěvačka z uskupení morcheeba? Ten její hlas mi zní velmi podobně.
  À Propos, ten billie jean je už opravdu hodně dýpa andrgráund ;).

  Málem bych zapomněl, dobrý vkus ;).

  OdpovědětSmazat
 23. ringo - dík. Zpěvačka, která zpívá Slowly se jmenuje Tasita D'Mour a není to Morcheebačka :)
  Jinak tadyje klip k Slowly. Mám pocit, že ten můj je hezčí :)

  OdpovědětSmazat
 24. 2M: já dík ;), za informace.
  Soudě podle očí na obrázku v článku, nechodíte do toho SB až příliš často? Co zkusit nahradit kávu spánkem? ;)

  OdpovědětSmazat
 25. Matesolo,
  Blahopreji a obdivuji, vydrzet to rok je v tehle uspechane dobe vykon, ale i kdyby ste to zavrel zitra, v nasi rodine nahradila veta "so sikal kluk" (z povidky o frantikovi co nechtel platit protoze tam byla mus) klasicke prosim nebo pardn mi, takze Matesola 14% bude zit.
  D man

  OdpovědětSmazat