1. dubna 2008

Vrchní, prchni ! 2 aneb Fantom RáJe se vracíAsi tak před půldruhým měsícem mě kontaktovala jedna filmová produkční společnost s nabídkou profesní konzultace pokračování komedie Vrchní, prchni!
Přípravy k natáčení jsou již v plném proudu a já mám laskavé svolení o celém projektu jako první informovat.

Co si budeme nalhávat, nabídka, která vzešla také díky tomuto blogu mě obrovsky potěšila a já jí bez velkého váhání přijal. Zároveň mi však připravila mnohé bezesné noci nad scénářem. Případné kiksy tak padají jen a jen na mojí hlavu, samozřejmě, pokud bude ve finálním snímku zachováno vše tak, jak jsem doporučil :)

A o čem bude vlastně pokračování pojednávat?
Tvůrčí tým, který zůstává zaplaťpánbu stejný mi kladl na srdce abych tu moc nespoiloval a jen velmi lehce načrtl základní premisu.
Opět se setkáme s Daliborem Vránou, který stále řeší mizernou finanční situaci rodiny. Místo kasírování hostů se však tentokrát převtěluje do různých typů inspektorů. Od ČOIky až po Hygienu, Bezpečnost práce a samozřejmě i do restauračního kritika.
Možná to zní nezábavně, ale věřte mi, že scénář byl to nejvtipnější, co jsem za poslední dobu četl.
Nečeká nás sice hořkosladká komedie jako první díl, mnohem více se humor podobá "Jáchymovi."
Co mě osobně potěšilo snad nejvíc, bylo angažování mého oblíbeného, špatného herce Davida Ratha do malé role arogantního a hloupého vrchního Juránka jako Vránovy Nemesis.
Snad mohu prozradit, že na konci filmu dostane jeho postava strašlivě přes držku.
Dokonce ani závěrečná honička nebude chybět. Tato se bude odehrávat při letošním Prague Food Festivalu, kdy dojde k odhalení pravé identity "ing. Králíka."

Měl jsem slíbený krátky rozhovor s panem Svěrákem, který však musel odcestovat do L.A. na premiéru předělávky jeho staršího filmu, který bude mít premiéru už tento pátek.
Pod názvem
"Dissolved & Launched" ho natočil původem honkongský režisér John Woo a objeví se v něm Anthony Hopkins (inspektor Trachta) a Matt Damon (praktikant Hlaváček). Malé cameo si zde střihl i Steve Buscemi. Už teď se těším na jeho: "Ducks.....Ducks....Ducks."

Včera jsem se aspoň snažil na poslední chvíli sejít s režisérem připravovaného hitu VP!2, panem Smoljakem. Sraz jsme si dali v jeho oblíbené Malostranské kavárně. Bohužel se o projektu nechtěl moc bavit a stále mi povídal něco stran dobré brazilské kávy...Nuda.

Tak držme palečky, ať se pokračování příběhu pana Vrány vydaří a pro netrpělivé malá ochutnávka v podobě teaser traileru.


11 komentářů:

 1. Tak to je skvělý příval zaručených novinek.
  Nebylo by ještě místečko v komparsu ve scénce s Davidem Rathem? Je mi jasné, že tam bude trochu tlačenice, ale klidně bych si připlatil.

  OdpovědětVymazat
 2. David Rathatouile má roli arogantního a hloupého vrchního... ač neherec, bude to naprosto uvěřitelný a dechberoucí výkon, o tom nepochybuji.

  OdpovědětVymazat
 3. "Fantom Ráje" by byl dobrý podtitulek webu namísto okoukaného "semi-professional life lover," alespoň pro dnešek :o)

  OdpovědětVymazat
 4. Sklenička - Jak jsem mohl zapomenout. Aprílovou hlavičku jsem obdržel od ringa :)Danke

  OdpovědětVymazat
 5. Kurna, az do 'Dissolved & Launched' jsem to papal i s navijakem, ja si na ten zatraceny april snad nikdy nezvyknu :D
  No dobre, dostal jste me, inspektore.

  OdpovědětVymazat
 6. Bože, já to sežrala snad i s rukou držící ten naviják. Už jsem se těšila jak mydlí D.rata a na mého oblíbence Steva Buscemiho. Sice mi ten John Woo byl nějak podezřelý, ale stávají se i divnější věci.

  A to si dávám tak velký pozor, od doby co mi má gruzínská kamarádka tvrdila, že se o prázdninách v Gruzii zasnoubila se svým bývalým přítelem. Vodila mě za nos přinejmenším tři týdny. A kdybych si nepřečetla komentář od rushida, stále bych věřila každému slovu :)

  OdpovědětVymazat
 7. heheh fajné, já ráno rozespalý se držel až k dr.athovi ;)))

  ing. králík forever, dissolved & launched uahah :D

  OdpovědětVymazat
 8. Vedma: Uklidnim te, jednou jsem spoluzacku presvedcil, ze zakladni esence ktera dodava vuni pardubickemu perniku je susena Becherovka.. Pul roku si o tom cela skola povidala :)

  Vlastne jsi dopadla relativne dobre (a konecne ja taky :D)

  OdpovědětVymazat
 9. Dobryyy :) Zpocatku jsem pri cteni omdlivala, ze proc jim proboha nestaci, ze nejakej blb vymyslel pokracovani Takove normalni rodinky ... ale u Ratha jsem zabrala.
  Perchta

  OdpovědětVymazat
 10. To jsem ráda, že tak natvrdlá a hloupě důvěřivá nejsem jenom já :-))
  Věřila jsem tomu do víc jak půlky, kdyby to Matesola nepřepísknul, tak jsem mu to sežrala celý :-)))
  Mandarinka

  OdpovědětVymazat
 11. Musím říct, že jsem na to taky skočila.....ale já jsem ten typ člověka, co skočí na všechno, mí přátelé o tom ví a tak jim sloužím jako nevyschnutelná studnice zábavy:)

  OdpovědětVymazat